Bookmark and Share

Femke Teirlincks Argentijns verhaal

Mijn stage was van de allereerste dag tot allerlaatste een onvergetelijke en verrijkende ervaring, zowel op het onderzoekscentrum als daarbuiten. Ik werd er supergoed ontvangen en begeleid. Ik heb er vrienden gemaakt voor het leven en heb bovendien een jobaanbieding op zak.

Research

Gedurende de eerste twee weken werden extracten gemaakt van de bladeren van de aardbeiplant. Van deze extracten is reeds een fungicide– en bactericidewerking bewezen.
Er werden drie verschillende extracties uitgevoerd: een met methanol, een met ethanol en een met chloroform. Daarna werden de extracten getest op twee verschillende soorten lepidopteren, de citrusmineerder Phyllocnistis citrella en de stengelboorder van suikerriet de Diatraea saccharalis. De resulaten werden onderling vergeleken.
Bij Diatraea saccharalis werden er 4 verschillende proeven opgesteld, namelijk een voor het testen van insecticidewerking via contact, een voor het testen van insecticidewerking via residueel contact, een voor het testen van insecticidewerking dmv opname via de voeding, en een laatste voor het bepalen van de inducerende werking op de suikerrietplant. Bij Phyllocnistis citrella werden twee gelijkaardige testen uitgevoerd. Eén voor het testen van insecticidewerking dat via de voeding wordt opgenomen en een voor het testen van de inducerende werking op de citrusplant.
De proeven werden uitgevoerd op laboratoriumschaal en gebeurden in samenwerking met de departementen biotechnologie (olv A. Castagnaro) en zoölogie (olv E. Willink).

Wat mij het meeste heeft aangesproken, is de fantasie die de mensen nog hebben om grote en minder grote problemen op te lossen. Ondanks de beperkte middelen die ze hebben, gebeurt er toch onderzoek van internationaal niveau. Het onderzoekscentrum is uiterst geïnteresseerd in een verdere samenwerking.